نتایج جستجو برای عبارت :

در باب ماندن و ساختن

و بعد از ۹ سال باز هم داغ فرودگاه امام خمینی را حس میکنم...باید روزی بنویسم که چقدر پشت سر هر رفتنی اشک ریختم که پشت هر رفتنی چقدر ناامید شدم از ماندن، از ساختن، از خوب شدن این درد ها...باید بنویسم باید بمانند اینها هر چند که سرد شده همه اشان...این تاریکی های مطلق...این لحظه هایی که از این سرزمین میترسم و از ضحاک ها و از مارها...و از خون جوانان وطن شاید؟...و خوب میشویم شاید ماهم؟ که جواب من تسلیم است....اینجا چرا می تابی ؟ ای مهتاب، برگرداین کهنه گورست
ماندن " مرد " میخواهد . 
میشود زن بود و مرد بود ، 
میشود مرد بود و مرد نبود . 
مردانگی به عاقل بودن نیست . 
پشت کسی که آمده ای و اهلیش کرده ای را دم به دقیقه خالی نکردن " مرد " میخواهد . 
مردانگی به منطقی بودن نیست . 
عشق و عاشقی کردن " مرد " میخواهد . 
احساس امنیت " مرد " میخواهد . 
شانه شدن برای بهانه ها و دلشوره ها و دلتنگی های ... ، آخ دلتنگی هایش .... 
شانه شدن برای دلتنگی های زنی که دوستت دارد " مرد " میخواهد . 
مردانگی به موهای سفید کنار شقیقه ها نیست . 
م
ادم گاهی میگه برم ... گاهی میگه نرم کلا تصمیم گیری در زمینه رفتن یا ماندن تنهایی بسیار دشوار است
به خصوص که به شمارش معکوس بیفته 
12_11_10_... 
در این زمینه باید دسته جمعی تصمیم گرفت اصن 
بودن یا نبودن ... ماندن یا نماندن 
حکیم بزرگوار شیخ الاسلام والمسلمین چنگیز السیبیل میفرماید :
برو که زماندنت سودی نیس ...  کسی نبرد سود ز منجلاب شدن 
برو که همچو رود جاری باشی .... همیشه پر از ماهی رنگی رنگی باشی 
:|

برگی برای زرد شدن، شاخه‌ای برای جوانه‌زدن. چشمی برای خوب دیدن، فکری برای آشفته‌شدن. زمانی بدون شروع‌شدن‌ و حیاتی پنهان در پابه‌جا ماندن. حماسه‌ای برای عشق‌ورزیدن و سکونی برای عصبانی‌شدن. انسانی برای  دست‌‌ و پا زدن و شمعی برای انسان‌ساختن. سپیدی برای دست‌آویختن و سیاهی برای چنگ‌انداختن. باری برای کشیدن و گنجی برای روی چشم گذاشتن. افسونی برای یاد غم از‌‌ دل بردن‌ و خاطره‌ای برای از بن سوختن.
بسم الله
امروز و دیروز و پریروز
فردا و پس فردا و احتمالا روزهای بعدش
اوضاع زندگی فعلا که یکسان است
کمی خنده و شادی
و بیشترش غم و خشم و ناسازگاری
نمیدانم این شرایط ریشه در کدام انتخاب من داشته..یعنی درست نمیدانم.
میسوزم و میسازم.
کاش بسوزم و بسازم..بسازم..بسازم..
و چقدر فاصله هست بین این ساختن و آن ساختن
و چقدر نیرو و امید و انگیزه میخواهد آن ساختن
و من چقدر فقیرم...

+یا ایها الناس انتم الفقراء الی الله 
امروز با فعل امری آشنا می شوید که شامل ضمایر حاضر می شود ؛ برای ساختن این نوع افعال باید حرف (ت) را از اول افعال مضارع حذف کنید که همان فعل امر مذکر حاضر می باشد و برای ساختن مونث حاضر (ی) به انتهای فعل امر مذکر و برای ساختن جمع (و) به انتهای فعل امرمذکر اضافه می کنید.
مثال: تـروح ← حذف (ت)← روح    (مذکر)
روح + ی ←روحی (مونث)               روح + و ← روحو (جمع)
ادامه مطلب
انگار کن که شب، در ظلمت دریا، در میانه آب، تخته پاره‌ایست بر موج.
کجاست و به کجا می‌رود؟ نمی‌‌داند. 
ایستادن و ماندن و فهمیدن هم نمی‌تواند که توان و اختیار ندارد. که بی‌معنی است در آب یک جا ماندن، که می‌برد تو را به هر کجا که خواهد...
آن تخته پاره، منم. گیج و گنگ و منگ. پریشان و گم‌شده و غرق.
نه به این سویم نه به آن سو. و نه توان ماندن دارم در میان این دو سو.
طوفان است و گرداب و شب و وحشت.
خورشید را در کجا جست‌وجو کنم؟
این شب چرا سحر نمی‌شود؟
دیگه هیچ فرقی نمی کنه که چه اتفاق هایی قراره بیوفته، قرار بر ماندن است و تا ته ماندن که ببینم چه میشود. گیریم که اینجا بدترین نقطه از جهان باشد. از یک جایی به بعد باید توانست سیستمی ساخت که از چیزی جز خون تغذیه کند و زنده بماند. حداقل باید برایش تلاش کرد. هرچند بیهوده. هر چند مضحک!
آن حکایت که یکی بر سر شاخ بن می‌برید را شنیده‌ای حتما؛
آنکس منم.انگار کن کسی را که به خیال خود، خشت روی خشت می‌گذارد به امید ساختن، اما خشت از ستون بر می‌دارد برای ساختن دیوار؛آن کس منم.انگار کن کسی که آتشی افروخته است برای گرم شدن، اما سرمایه‌اش را می‌سوزاند؛آن کس منم.گویند رو سیاهی به ذغال می‌ماند،سیاهیِ آن ذغال منم.
چی میشه یه دلخوشی برای یه آدم؟؟؟!!

زمین تاریک تر از اون چیزیه که میشه فهمید .. آدمی بهشت خودشو کجا می سازه؟؟
گاهی دل، قلب، ذهن و فکر .. ظرفیتی برای ساختن دوباره نداره .. دست دل و قلب و ذهن و فکر کوتاهه از ساختن .. لازمه یه مرور مجدد کنه .. دوباره حقیقت رو جستجو کنه ..
 چه کسی داند چیست راز این دنیا
      که نیست مجال ماندن اینجا
          هر کس که ماند میلش رفتن است
               هرکس که رود غمش ماندن است
                  تا رود نیک گویی ز او
                       تا بماند کفر گویی ز بیخ
                           چه کسی خیر ماندن را می بیند
                              تا نماند مسافری باقی
نوشته sanshy

کپی فقط با ذکر منبع
 سخت‌ترین تصمیمی بود که باید می‌گرفتم. ماندن و خود را در دل اتفاقات از پیش تعیین نشده انداختن. چاره‌ای جز ماندن نبود. اگر می‌رفتم حالم بهتر می‌شد، خیلی بهتر از الآن اما با رفتن من کسانی دیگر به زحمت می‌افتادند و برخلاف من راحت نبودند. اگر می‌رفتم دیگری باید هزینه‌ی گزافی می‌داد و حالا که ماندم بار این هزینه‌ی گزاف تنها بر دوش من است. من نمی‌خواستم بمانم اما به هر دلیلی نشد. نشد که بروم. حالا مجبور به ماندن هستم. می‌دانم بهای این ماندن ر
یادته اون شبی رو که واسه همیشه نه گفت و شروع کردی در بی‌چاره‌ترین حالت ممکن به قدم زدن توو اتاق و چند خطی نوشتی و درُ قفل کردی و رفتی سمت بالکن. رسیدی. ایستادی. آونگی مدادم در نوسان. میان رفتن و ماندن. همیشه ماندن و همیشه رفتن؟ و ماندی برای همیشه...یادته.منم.گذشت عمر و هنوزم خمار آن سحر است...
وقت بودن نویسنده: جلیل سامان انتشارات: کتابستان معرفت
وقت بودن : وقت ماندن است، وقت ماندن و جوانمردی کردن…حتی به قیمت جان دادن

وقت بودننویسنده: جلیل سامانانتشارات: کتابستان معرفت
معرفی:
خیلی ها وقتی که باید باشند نیستند، وقتی که نباید حاضرند. رمان داستان جوانمردی است که به وقتش هست، می ماند و جان و مال و ناموس عده ای را نجات می دهدو وقتی هم که نباید آرام و بی صدا می رود.
من و آرزوهایم با هم بودیم. از همان ابتدا. 
با هم قد کشیدیم و با هم بزرگ شدیم.
همیشه و همه جا پیش هم بودیم و مالِ هم.
در جایی، من ایستادم. او هم ایستاد.
من همچنان ایستادم. او رفت.
من رفتم، او پیش‌تر رفت.
من ماندم، او دورتر رفت.
من ایستادم، در حسرتِ رفتنش.
او رفت، بی حسرتِ ماندم.
من ماندم در ناکجاآباد بودنم و او رفت به هرکجاآباد بودنش. 
آرزوهایم را، هر کجا اگر دیدید، بگوئیدش که پشیمانم از ماندن؛
کاش می‌ماند و مرا هم با خودش می‌برد.
نجار، قبل از اینکه شروع به ساختن چیزی کند، باید نقشۀ دقیق همه‌چیز را بکشد. او پیش از اینکه یک صندلی بسازد، دقیقاً می‌داند نتیجۀ کارش چه خواهد شد و اگر به اندازۀ کافی مهارت و تجربه داشته باشد، هیچ خطایی رخ نخواهد داد.
ادامه مطلب
ساختن کاردستی گل با مقوا علاوه بر لذت بخش بودن و پر کردن اوقات فراغت می‌تواند هدیه‌ی مناسب و جذابی برای کسانی باشد که دوستشان دارید.
 مقوا یکی از وسایلی است که با آن می‌توان انواع کاردستی از جمله گل را ساخت. با ساخت کاردستی گل با مقوا می‌توانید اتاق خود را تزیین کنید یا حتی در مناسبت‌های مختلف به عزیزانتان هدیه دهید. ساختن این نوع کاردستی بسیار آسان است. در ادامه ۳ روش مختلف ساخت کاردستی گل با مقوا را یاد خواهیم گرفت.

آموزش ساخت کاردستی گ
خسته از حالِ این روزهای شهر
خسته از مقاومت
خسته از صبوری
خسته از بغض های بی امان 
خسته از دوری و فراق
کاش همین نزدیکی ها سراغی بگیری از ما
هوایِ ماندن درمیانِ یک مشت جامانده 
خیلی خراب است
خراب تر از آنکه بشود شرحش داد...
کاش روزی در آغوشت جان دهم
ماندن بدونِ تو عینِ مردن است...
دلم یک دنیا خرابه ی شام است آقا...
با سربیا که ببینمت به چشم...
هوایِ جنون دارم
جنون.
دریافت
حجم: 28 مگابایتتوضیحات: یک بازی ماجراجویی از استودیوی بازیسازی PRIDEGAMESSTUDIO OU PLC می باشد که در گت اندروید بصورت رایگان منتشر شده است. شما در یک بازی سبک بقا در جزیره باید در یک دنیای آخرالزمانی با زامبی ها مبارزه کنید. هر بازمانده باید از انواع سلاح ها برای مبارزه با زامبی ها استفاده کند تا زنده بماند. بسازید و تکامل دهید و منابع را جمع آوری کنید و مکان های مختلفی را کشف کنید تا بتوانید در میان زامبی ها زنده بمانید. از زره ها و سلاح های مختلف
هو العاشق

فکر می کنم این روزها شاید مهم ترین ارزش آدم ها به "ماندن" باشد. البته نه ماندن به معنای روزمره اش ... بلکه ماندن به معنای ماندگاری ... این روزهایی که آدم ها صبح که از خواب بیدار می شوند تا شب که دوباره می خوابند، قلبشان برای چندین نفر تندتر می زند، ماندن خیلی قشنگ است ... و خیلی با ارزش! 
این روزها، در دنیایی که ما گم شده ایم در انبوه دوستت دارم ها روزمرگی زده، دوستت دارم های دروغین، دوستت دارم های سودجویانه، یک دوستت دارم واقعی خیلی می چ
یادداشت محمدرضا امیری:
کرونا را میتوان یک دگرگونی در مفهوم زمان دانست. نوعی درک جدید از ارزش آن؛ شاید برای اولین بار است که ما به جای رصد هیجان زده قیمت دلار یا نفت برای محاسبه ارزش دارایی های خود زمان را با اضطراب رصد میکنیم تا بتوانیم بقای خود را محاسبه کنیم؛ روز سی اُم زنده ماندن، روز سی و یکم زنده ماندن و...

همیشه من بوده ام که رفته ام. من بوده ام که رها کرده ام. رفتنم از قدرتم بوده یا ضعفم. این بار می خواهم بمانم تا رها شوم. سخت است. خیلی سخت.
این کار کار من نبوده. نمی دانم بشود یا نه. راستش را بخواهید نمی خواهم. بله. بله. می دانم. همه چیز زندگی خواستنی نیست. من هم برای همین ادامه می دهم. اما منتظر هستم این کار من را رها کند. (حالا که فکرش را کردم هیچ وقت، سر هیچ کدام کار شرکت هایم برای ماندن نرفته بودم. یعنی برای ماندن رفته بودم اما برای ماندن ادامه نداده
- میدونی کی آمادگی ساختن آینده ات رو داری؟
+ از کجا بدونم؟ لابد هروقت ماهی رو از آب بگیری تازه است. از همین الان؟!
- نههه لحظه ای که با گذشته ات احساس رفاقت کنی و محکم بغلش کنی. مهم نیست اگه پر از اشتباه بودی مهم نیست اگه سردرگم بودی مهم نیست هر چی بودی به خدا مهم نیست چون گذشته در گذشته. با گذشته ات رفیق باش و با ساختن آینده رفیق های بهتری برای خودت دست و پا کن 
بر با علامت اختصاری B و عدد اتمی 5 نوعی متالوئید ( شبه فلز ) و جسمی جامد است به رنگ بلوطی و به شکل گرد که در فلز سازی برای ساختن آلات و ادوات تنظیم حرارت مثل رگولاتورها و گرماسنج های ( ترموتر ) بسیار حساس مصرف می شود .بر را به سبب قدرت بسیار بالایی که در جذب نوترون های کند دارد ( Slow neutrons ) ، به حالت خالص یا به شکل آلیاژ ( فولاد بر ) برای ساختن میله های متحرک تنظیم کرده و در کنترل رآکتورهای هسته ای نیز به کار می برند . 
‍♂️همه چیز با برداشتن اولین قدم شروع می‌شود. 
برای بعضی از افراد اولین قدم، سخت‌ترین قسمت این پروسه است. برای بعضی‌دیگر هم ادامه مسیر و پایبند ماندن، دشوارتر است.
برداشتن گام‌های واقع‌گرایانه و قابل سنجش برای حرکت به جلو در مسیر مثبت ضروری می‌باشد.
وقتی نقطه عطفی حاصل می‌شود، موفقیت‌تان را تحسین کنید. جشن گرفتن پیروزی‌ها در طول مسیر، ماندن در ادامه راه را لذت‌بخش‌تر می‌نماید.

سیل است آب دیده و هر کس که بگذرد، گر خود دلش ز سنگ بود هم ز جا رود... مرثیه‌ای بر روزگار از دست رفته میخوانم، بر جوانی به غصه گذشته، به شبهای تنهایی حیرت حرام‌ شده، بر این راه راه غبارآلوده نوحه میخوانم، بر فانوس‌هایی که از اشک شمع کور شده‌اند، از چه بگویم، از هیچ میگویم از هیچی که همیشه با من است، از جدالی که درون من است، از شعله‌ای که تاب و توان وجودم را به یغما برده است، از چه میگویم، از آرزوی بر بادرفته میگویم، از صداقت هیچ میگویم، از
یکی از پتانسیل های هر کشوری مردم آن کشور هستن که به دلیل تعلقات خاطر و ارق ملی حاضر به همه گونه فداکاری برای سرزمین خویش هستند . و بزرگترین آرزو و دغدغه ایشان ساختن کشوری آباد و ایده آل است .
(ما در این مطب از حق تعلق وطن برای همه فرزندان یک سرزمین صرف نظر میکنیم و صر فا به نقش ویژه ملیت در اقتصاد اشاره نمودیم)
به یقین این سرمایه ارزشمند یعنی ارق ملی بسیار بی بدیل و عامل مهمی برای ساختن اقتصادی کشورهاست ، و حتی غفلت از بخشی از این انسانهای با انگ
او بی کمالات بود...بدون اندکی رنگ و لعاب...خاکستری خاکستری...و کاملا غیر قابل اتکا...فقط گاهی احترام میگذاشت...آن هم سرسری!..احترام هایش بیش از اندازه رسمی و و باعث تضاد اشکاری بین بقیه رفتار ها و حرف های  دریده اش با بعضی گفته های  اصالت امیزش میشد...اخلاق امروزش را فردا فراموش میکرد ...تنها یک چیز بود که همیشه به یاد می اورد و ان رها کردن بود...و البته تسلیم شدن...انگار هیچ وقت  ماندن و حفظ کردن را نیاموخته بود...شاید برای همین هیچ وقت به اخلاقیات اهم
جوان ماندن و جوان به نظر رسیدن آرزوی دیرینه نسل بشر است. از دوران باستان انسان‌ها برای این‌که گذر عمر و پیر شدن را به تعویق بیندازند به ترفندهای مختلف دست می‌زدند. از رویایی دستیابی به اکسیر جوانی تا استفاده از مواد طبیعی مختلف که به تایید طبیبان مشهور رسیده بودند.
امروزه اما علیرغم تمام سرنخ‌های جوان ماندن و حتی اگر تمام این موارد را هم به عنوان یک انسان مدرن رعایت کنید باز هم برخی عادت‌های اشتباه به ظاهر ساده روند پیری شما را جلو می‌ان
این روزها، در حال ِِ خوب و دلگرمی ِِ بودن ِِ یار، مدام با خودم فکر می کنم، به خودم! به خودمون. به تب و تاب درونمون. به ذوق ساختن، به شجاعت و جسارتی که لازمه ی ساختن هست و دست ها، دست هایی که مینوازن و گرم می کنن. دست هایی که قول میدن به هم. دست هایی که قفل میشن به هم..
+بمونه اینجا، حُسن ختام سال ِِ 97 :)
+سال نو همگی مبارک.
اولین قدم این هست که حس نیاز تغییر وجود داشته باشه.
اینکه از شرایط فعلیت راضی نباشی، ببینی ایستا و راکدی
و شوق رفتن داشته باشی 
شوق ساختن زندگی دوباره
شوق ساختن خودت ، حالت ، روحت
فعلا پر از شوقم
خدایا کمکم کن ، قدم در راهی گذاشته ام که میخواهم پایانش تو باشی.
با اینکه خیلی سخته تغییر زندگی و مسیر گذشته ، ولی برای ساختن باید تغییر داد.
اینجا شور زندگی دوباره به پا میشود.
بار دیگر زندگی ای که دوست خواهم داشت.
اینجا خلوت کده ی خانمی هست که بعد از ۳
Artist: DJ Fabio & Moon | Music Name: About To Make Mayo | Genre: Psychedelic | Released: 2016 | Album: Emotionally Unplugged | DJ Fabio & Moon - About To Make Mayo

هنرمند: دی جی فابیو و مون | نام موزیک: درباره ساختن مایو | سبک: سایکدلیا | تاریخ انتشار: 2016 | ملیت: آمریکا
دانلود آهنگ (دی جی فابیو) DJ Fabio با نام (درباره ساختن مایو) About To Make Mayo
ادامه مطلب
«لَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِیهِ الْأُولَی».[1] تبرج از ماده برج مشتق شده است و برج به معنای ظهور و آشکار ساختن است. لذا بر قصر مرتفع ساختمان بلند برج اطلاق می‌شود، به‌ظاهر ساختن زیبایی‌های زنان در مقابل نامحرم تبرج گفته می‌شود.[2] تبرج یعنی خودنمائی زن در مقابل مردان[3] نامحرم. لذا معنی آیه این می‌شود: «مانند دوران […]
نوشته تبرج یا خودنمائی از علل بی‌حجابی اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
یادم نیست آسمان آرزوهایمان از کی فرق کرد....یادم نیست چه شدکه دلش خواست بزرگ شود....چه شد که دیگر من هم نتوانستم با شیطنت هایم رامش کنم...چه شد که حوصله اش از من سر رفت ودلش هوایی شد....چه شد که حوصله ی بودن هایم سر رفت و...دلش خواست بزرگ شود...دلش خواست برای خودش کسی شود...گفت می خواهم بروم....دل دل کردم برای ماندن و رفتن....گفت بیا...پای ماندن نداشتم و پای رفتنم لنگ می زد....
گفتم بمان....گفت فکرهایم را کرده ام باید بروم....شاید من هم باید همراهش میشدم....کنارش
خیلی خب به تمرین درس افزونه‌های تبلیغ خوش اومدین! همونطور که می‌بینید افزونه‌های تبلیغ هنگام ساختن یک کمپین ادوردز در انتهای صفحه هستن. درست قبل از دکمه‌های ذخیره و ادامه که از اونها برای ساختن اولین کمپین ادوردزتون استفاده می‌کنید.
ادامه مطلب
روزگاری  سالکی خانه به دوش روزگارش را در دوره گردی می گذراند و از ان شهر به ان شهر سفر می کرد تا لقمه نانی دراورد . 
سرگردانی و اوارگی امانش را بریده بود و گرسنگی و تشنگی سخت او را می ازرد .
در راه به جنگلی بزرگ و سرسبز که رودی روان در ان جاری بود برخورد می کند . در ورودی جنگل به درختی پیر و کهنسال وارد می شود و از درخت تقاضای ماندن در جنگل را دارد تا باقی عمرش را در جنگل بگذراند  او اجازه زندگی در جنگل را می گیرد . و درخت پیر درخواستش را قبول می
شب در کوه و بیابان ماندن ممنوع
 گردش و سفر به #طبیعت و تفریح و لذت بردن از هوای پاک در کوه و جنگل و کویر خوب است و باعث جذب انرژی های مثبت طبیعت می شود. اما چیزی که ما با آن شدیدا مخالف هستیم، شب را در طبیعت ماندن و به صبح رساندن است. چون کوه، کویر، جنگل و دریا مرتع و محل زندگی اجنه و شیاطین هستند و اگر ما شب هنگام در کویر یا جنگل چادر بزنیم، در واقع غیر مستقیم به این موجودات چراغ سبز نشان داده ایم که به سمت ما بیایند.و احتمال ابتلا به بیماریهای مت
هنر زنده ماندن در طبیعت
چگونه بدون هیچ امکاناتی از خطرات طبیعت وحشی جان سالم بدر بریم ؟ این کتابچه مشتمل بر 289 صفحه که نتیجه گردآوری از مقالات و کتب مختلف می باشد. چگونه با حیوانات درنده و موذی مقابله کنیم . چگونه صابون بسازیم ؟ چگونه چادر درست کنیم ؟ چگونه توالت صحرایی بسازیم؟ چگونه در برف و کولاک و گرما ...
عشق پسر همون دختر مهربون ساده و با نمک و وفاداریه که تو سخت ترین شرایط زندگی همیشه پشت مردشه و اوضاع رو بر مردش سخت نمیکنه ...
درکش میکنه و هواشو داره ...

یه روز دختر بهش گفت قول میدی که هیچ دختری رو بیشتر از من دوست نداشته باشی ؟
پسر: من دوستت دارم اما نمیتونم همچین قولی بدم ...
دختر با گریه گفت: یعنی یکی رو بعد من دوست خواهی داشت؟
پسر با لبخند گفت: دختری که بعد تو دوست خواهم داشت تو رو مامان صدا میکنه ...

یه پسرایی هستن که هیچ وقت دیده نمیشن 
سرشون

...و آن روزی که دستان محبت آسمان را شاد می بیند!
وقلب تو دگر غمگین ماندن نیست.
نه پیکاری ز زشتی ها در این دنیا.
نه زجر کودکی گریان!
و نه سقفی به روی خانه ی امید ، آوار می گردد.
همان روزی که دست مهربانی ها شود پیدا.....
تولد می شود آغاز....!
-
دلم سرگرم ماندن نیست.
و خوبی ها چه ناپیداست.
اگرچه آرزوی آن تولد بر دلم مانده!

و اینک آرزومندم 
 روز تولد انسانیت وجوانمردی در سراسر دنیا
بیست و نهم مرداد سال یک هزار و سیصد ونود و هشت
تولدم مبارک....

.
گاهی هوا یه جوریه که انگار بهاره و همون لحظه به هزار دلیل نامعلوم غمگینی تلنبار شنیدن یک واقعیت شرم اور حتی به شوخی، مهمونی های ناخوانده و عقب ماندن از برنامه، جا ماندن گوشی همسر جان و رفتنش به ماموریت، به صدا دراومدن زنگ خانه و باز هم عقب ماندن، دلتنگی برای همسر، دلتنگی برای یک دل سیر بازی با بچه ها،  دلتنگی برای یه دل سیر حرف زدن با رفیق جانم، بهانه ها و تزهای من دراوردی مهد بچه ها و چه و چه و چه جمع میشوند که من همه اشان را با تفت دادن زرشک ت

رازهای جوان ماندن پوست
رازهای جوان ماندن پوست چیست؟
رازهای جوان ماندن پوست سوالی است که
اکثرا به دنبال هستند.شادابی و جوان ماندن پوست نقش مهمی در زیبایی صورت
دارد،شاید دیده باشید کسانی که سنشان بنظر کمتر از سن واقعی شان و جوانتر
یا بیشتر از سن واقعی شان و پیرتر بنظر می رسد.مراقبت از پوست بهترین راه جوان ماندن پوست است.برای اینکه رازهای جوانی پوست رو بشناسیم باید اشتباهاتی که باعث پیری و خشکی پوست می شود را بهتر بدانیم.

اشتباهاتی که ب

رازهای جوان ماندن پوست
رازهای جوان ماندن پوست چیست؟
رازهای جوان ماندن پوست سوالی است که
اکثرا به دنبال هستند.شادابی و جوان ماندن پوست نقش مهمی در زیبایی صورت
دارد،شاید دیده باشید کسانی که سنشان بنظر کمتر از سن واقعی شان و جوانتر
یا بیشتر از سن واقعی شان و پیرتر بنظر می رسد.مراقبت از پوست بهترین راه جوان ماندن پوست است.برای اینکه رازهای جوانی پوست رو بشناسیم باید اشتباهاتی که باعث پیری و خشکی پوست می شود را بهتر بدانیم.

اشتباهاتی که ب
خوب منم مثل شما، صبح جمعه دیدم قیمت تغییر کرده، برای این‌که من به شورای امنیت کشور واگذار کرده بودم، بهشونم گفته بودم به من نمی‌خواد بگید...
باور کنید تا قبل از این‌که اینو از خود آقای روحانی بشنوم، انقدر که مضحک بود، فکر کردم برای رییس جمهور جوک ساختن. چندین‌بار هم برای اطمینان گوش دادم، ولی متأسفانه واقعاً این جمله از ایشون صادر شده؛ یاللعجب!!!

مقاله تدوین شده با راهنمایی استاد ارجمندم جناب آقای دکتر باکویی و برگرفته از پایان نامه دکتری
  مقاله برگزیده در دهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی سال 1396

چکیده
بعثت پیامبران باعث ایجاد دگرگونی‌های بنیادی در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اخلاقی، اقتصادی و سیاسی شده است که می‌توان از آن به «انقلاب» تعبیر نمود، ازاین‌رو مردمی که به انبیاء ایمان آورده و بر طبق دستورات آن‌ها عمل کنند «انقلابی» خواهند بود؛ لیکن برخی از مردم مؤمن، آگاها
اولش که این پست رو دیدم یاد «سه احمق» افتادم، و شاید بیش‌ترین دلیل زنده ماندن بشریت، پدر و مادر.
نصف‌شبی نه سر خود را درد بیاورم نه شما را، برویم سر اصل مطلب. سر مطلبی که کیارستمی به خاطر آن یک مشت جایزه برد که نوش جانش.
ادامه مطلب
یکی از سوالات و ارجاعات خیلی زیاد که گاهی باعث نگرانی زیاد بیماران می شود این است که هنگام کشیدن دندان نزد دندانپزشک ریشه دندان آنها دچار شکستگی شده و دندانپزشک  نتوانسته آن را کامل خارج کند. حال در ادامه میبینیم که این ریشه باقیمانده باید حتما خارج شود یا میتواند باقی بماند و اینکه آیا باقی ماندن ریشه دندان در فک چیز نگران کننده ای است؟
ادامه مطلب
 در این دوره شما می‌آموزید که چه طور یک بازی ۳D را به وسیله‌ی یونیتی و بلندر بسازید. این دوره به دلیل اینکه هر دو بُعد کد و هنر بازی را از ابتدا می‌سازیم منحصر به فرد است. ما به شما اصول طراحی، کد نویسی و مدل‌سازی یک بازی ۳D را آموزش می‌دهیم.

آموختن چگونگی ساخت یک بازی در یونیتی ۳D. به وجود آوردن بازی‌سازی از اسکرچ در بلندر.
چه خواهید آموخت؟
ساختن یک بازی به نام افسانه‌ی زندا در یونیتی ۳D از ابتدا
مروری بر قسمت ادیتور در یونیتی
کد نویسی با ز
هدف مثبت
موفقیت یعنی : از مخروبه های شکست ، کاخ پیروزی ساختن .....موفقیت یعنی : خندیدن به آنچه دیگران مشکلش میپندارند ......موفقیت یعنی : از تجارب انسان های موفق درس گرفتن ......موفقیت یعنی : خسته نشدن از مبارزه با دشواری ها ......موفقیت یعنی : همیشه جانب حق را نگاه داشتن .........موفقیت یعنی : اشتباه را پذیرفتن و تکرار نکردن آن .......موفقیت یعنی : با شرایط مختلف خود را وفق دادن ......موفقیت یعنی : حفظ خونسردی در شرایط دشوار ......موفقیت یعنی : از ناممکن ها ، ممکن ساخ
یکی از سوالاتی که بسایری از کاربران در مورد آن سوال می پرسند این است که میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم . خوب است بدانید که شرکت های یاهو و گوگل به تمامی افراد اجازه می هند که به صورت رایگان در سایت آنها ثبت نام کرده و یک آدرس ایمیل یا جیمیل دریافت کنند. شما می توانید با استفاده از حساب خود پیامهای دریافتی را بررسی کرده و برای سایرین ایمیل بفرستید. برای ساختن ایمیل کافی است به وبسایت یاهو مراجعه کنید و در قسمت ثبت نام اطلاعات خواسته شده را تکمیل ک
این پست صرفا برای به یاد موندن خواب خودم نوشته شده
من معروفم به دیدن خواب های طولانی و سریالی
و اصولا هیچ‌کس حوصله ی شندیدن کامل خواب هامو نداره، فقط برای خودم جذابیت دارن:)
خواب دیدم توی یه بیابون هستم با چندتا دختر و پسر و پیرمرد و چندجا با چندتا چوب و پلاستیک های پاره حالت پناهگاهی ساختن برای زندگی و یکی از پسرها  به یه دیوار با طول و عرض خیلییییی زیاد جوری که ارتفاعش انگار تا آسمون رسیده بود اشاره کرد و گفت این رو چند سال پیش ثروتمندها ساخ
آموزش تصویری ساختن جیمیل و ایجاد جیمیل
سالیان سال است که گوگل، نه نتها به عنوان یک موتور جستجوی قدرتمند که به صورت یکی از سرویس‌های اصلی برای انتقال و پردازش اطلاعات میان گوشی‌های هوشمند شناخته می‌شود. از این رو، بسیاری از کاربران اقدام به ساختن جیمیل می‌نمایند و با کمک آن، از سرویس‌های بسیار گسترده گوگل استفاده می‌کنند. برقچی در این مقاله آموزشی ساخت و ایجاد جیمیل قصد دارد به صورت تصویری و مرحله به مرحله، نحوه ساخت اکانت گوگل را آموز
همه خانم ها به رنگ کردن موهایشان علاقه دارند و دوست دارند با این کار در چهره شان تنوع ایجاد کنند اما مشکلی که وجود دارد این است که پس از گذشت مدتی رنگ موها تغییر کرده و شفافیت و زیبایی خود را از دست میدهند. فرقی ندارد موهایتان را خودتان در خانه رنگ کرده باشید یا
توسط آرایشگر با کلی هزینه به هر حال باید ترفندهای ثابت ماندن رنگ مو را بدانید، برای ثابت ماندن رنگ مو راهکارهایی وجود دارد که در این بخش از دنیای مد چفچفک  آن ها را با شما در میان میگذا
در درس “گرامر چیست؟”، گرامر را به زبان ساده توضیح دادیم و گفتیم که تمام گرامر را می‌توان به سه قاعده ساده تقسیم کرد. یکی از این قواعد، تغییر ترتیب کلمات در جمله یا به طور کلی، دانستن محل درست هر کلمه در جمله است.
کاربرد این نوع فلش‌کارت، بسیار کمتر از دو نوع دیگر (کلمه جدید، شکل جدید) است.
در این درس یاد می‌گیریم که جملاتی را که ترتیب کلمات آن برای ما نکته جدیدی دارد، تبدیل به فلش‌کارت می‌کنیم.
آنچه برای ساختن فلش‌کارت ترتیب جدید، مورد نیا
در جدیدترین اخبار بونگ جون-هو (Bong Joon-ho) کارگردان فیلم Parasite (انگل) گفته که علاقه ای به ساختن فیلم برای سینمای هالیوود ندارد. این کارگردان کره ای برای فیلم انگل امسال جایزه نخل طلای جشنواره کن را دریافت کرد و در مراسم اسکار 2020 نیز یکی از شانس های برنده شدن جایزه بهترین فیلم خارجی زبان است. به زودی قرار است فیلم انگل در آمریکا اکران شود و حال بونگ جون-هو با این فیلم در جشنواره تورنتو حضور دارد.

ادامه مطلب
مثل نصفه شکاندنش، مثل باقی ماندن دو نیمه و تصمیم به کشیدنِ نیمه‌ها، مثل اولی، مثل غلیظ مثل توانستن، مثل مثل همیشه نبودن، مثل اصل غلظت تلخی، مثل نچسبیدن، ماندن، افتادن، بلند شدن، آوردن یکی دیگر، دیدن، بهتر دیدن، ماندنِ هنوز یکی دیگر، کشیدن، مثل قبل بودن‌های کم توان، ملو، آهنگ‌های نا آشنا. تمام شدن‌های همیشگی، ماندن در کف. رفتن سراغ کاملِ بین دو نیمه، مثل همیشه تلخ بودن، احساس تلخی متوالی، سه بار سرچ کردن پونز اشتباهی، بعد پونز، دود خورد

#هر_روز_با_شهدا 
❇️ شهید مهدی زین الدین 
⭕️ جاذبه ی عجیب در ساختن افراد
در چند ساله ی جنگ که بنده با شهید زین الدین برخورد داشتمف هیچ گاه ندیدم نیرویی را طرد کند. جاذبه عجیبی داشت و در ساختن افراد، استعدادی خارق العاده.
اگر می دید کسی در مسئولیت خودش از لحاظ مدیریت ضعیف است، طردش نمی کرد؛ او را از آن مسئولیت بر می داشت، می آورد پیش خودش در فرماندهی. آن وقت هر جا می رفت ، او را هم با خودش می برد؛ و به این شکل روحیه ی مسئولیت پذیری و حسن انجام و
چه مدت باید از غذای nbsاستفاده کرد ؟دوستان معنی غذا چیست .؟آنچه بدن برای زنده ماندن وسالم ماندن وگزران زندگی بصورت روزانه نیاز دارد .
سوپر فود nbsیکنوع غذاست .اما یک نوع غذای کامل که همه کمبودها ونیازهای بدن را تامین میکند .
بنابراین باید هر روز ومرتب مصرف شود تا سلامت بدن تضمین شود .
در صورت مصرف هر روزه بدن همیشه در شرایط عالی مبارزه با میکربهاست .سیستم متابولیسمی بدن عالی کار خواهد کرد .وسلولها به سمت پیری نمی‌روند .سیستم هورمونی وانزیمی بدن
ساختن کانال در تلگرام کاری ساده است که چندان هم پیچیده نیست و هر کسی که مشاهده میکنید حداقل یک کانال برای خود راه اندازی کرده و محصولات خود را به فروش میگذارد و حتی از دانش خود به دیگران آموزش میدهد و مطالب مفیدی در کانالش قرار میدهد تا کاربران آنچه نیاز دارند را سریع تر یاد بگیرند.در ادامه با میبایل به روش ساخت کانال خواهیم پرداخت با ما همراه باشید...
ادامه مطلب
امان از غفلت و جا ماندن
یک بسیجی شب عملیات ازگردان جدا افتاده بود ومیگفت گردان گم شده.گردان گم نشده بود اوگم شده بود.خدایا نشود اینکه خیل عشاق وفداییان ولایت بروندو ماجا بمانیم وفکرکنیم که آنهاگم شده اند،غافل ازآنکه آنان به مقصد رسیده وما جا مانده ایم.

کاروان رفت و تو در خواب وبیابان در پیش
کی رسی ره زکه پرسی چه کنی چون باشی

سلامتی ولی امرمسلمین جهان صلوات
الهم عجل لولیک الفرج.آمین

حیوانات، پرندگان، حشرات و حتی ماهی‌ها برای زنده ماندن در طبیعت باید تلاش زیادی انجام دهند. باید بپذیرید که زنده ماندن وقتی کسی همیشه سعی می‌کند شما را شکار کند و بخورد بسیار دشوار است. عصبانی کننده به نظر می‌رسد، اما تکامل به بعضی از گونه‌ها کمک شایانی می‌کند و آن‌ها را به استادان حرفه‌ای استتار تبدیل می‌کند.

ادامه مطلب
⛔️هشدار نرم افزار بله کلاه برداری است!⛔️
 هشداذ نرم افزار بله به دلیل داشتن امنیتی ضعیف و باگ های زیاد بار ها هک شده و حساب های مردم خالی شده!!بار ها و بار پیگیر شدیم نمونش خود منوقتی شما در این نرم افزار شماره کارت و رمز دوم وارد میکنید یک نفر به حساب کاربری شما وارد شده و دست به خالی کردن حساب شما میزند!!و حالا سوال اینجاست ایا مدیران این نرم افزار  عرضه ساختن یک نرم افزار درست ندارند به چه حقی دست به ساختن نرم افزار میزنند که باعث خالی شدن
سه شنبه وسط هفته ایستاده است وتنهایی ازش می باردنه پای رفتن داردنه دلِ ماندن...سه شنبه ها می توانم بفهمم مادر چرا با فروغ اشک می ریزدسه شنبه ها می توانم بفهمم وقتی پدر می گوید از من گذشته استشما فکری به حال باغچه کنید،منظورش از باغچهتنها همان رُز کنار حیاط استسه شنبه ها می توانم بفهمم کجا ایستاده ام و چقدر غمگینم...و من فکر میکنم ،فکر میکنمتو را شبیه سه شنبه ها دوستت دارمانبوهم از دوست داشتنتاماچه دلتنگ ؛سه شنبه ها وسط دوست داشتنت می ایستمتنه
همه به شما می گویند:
"سال خوبی داشته باشید."
ولی من به شما می گویم: "سال خوبی را برای خودتان خلق کنید"
به فکر آمدن روزهای خوب نباشید!
آنها نخواهند آمد
به فکر ساختن باشید
روزهای خوب را باید ساخت
آرزو می کنم 
بهترین معمار سال جدید باشید.
فصل 7
)
جزییات اجرایی، پیچها،مشخص کردن
اسمبلی بوسیله متغیر نوع پیچ، فهرست پیچها، ساخت یک گروه پیچ، صفحه کار، عضوهای
پیچ شده،
نقطه شروع گروه پیچها، ساختن یک گروه
پیچ با تغییر دادن گروه پیچ موجود،ساختن سوراخها،ساختن سوراخهای گرد و شیاری،ساختن
سوراخهای
بزرگتر از اندازه،آرایش گروه
پیچها،ساختن یک پیچ منفرد،مشخصات پیچ،طول پیچ،موقعیت گروه پیچها،جایجا سازی (Offset)،جوشها،
ساختن
اسمبلیها با استفاده از جوشهای قابل
مشاهده در نماها،ساختن جوشها،
برخی از حبوبات و گیاهان حاوی مواد پروتئینی و مغزی هستند که سبب سالم ماندن بدن انسان و مبارزه با انواع بیماری ها می شود.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری  آهن توسط بدن برای کمک به ایجاد هموگلوبین در سلول های قرمز خون استفاده می شود و اکسیژن را به سراسر بدن حمل می کند. احساس خستگی و عدم وجود انرژی، اختلال در معده، مشکلات در تمرکز و قرار گرفتن در معرض عفونت ها و بیماری از نشانه های ابتلا به فقر آهن هستند.
برخی از حبوبات و گیاهان حاوی مواد پروتئینی
شگفت‌انگیز است که زندگی چطور یک نفر را کیش و مات می‌کند. لحظه‌ای درست در میان بهشتِ متصوری، و لحظه‌ای دیگر در میان جهنم غیرقابل تصور. یک نظریه در این باب این است که زندگی به غایت کسشر است. نظریات دیگر نیز تنها بر همین موضوع صحه می‌گذارند، حتی اگر صرفا به سبب کسشر بودن خود نظریات باشد. 
زنده ماندن در جهان یک کار است. اصلا اسمش را بگذارید حرفه. اکثر مردم در این کار توانایی بالایی برای خودشان قائلند (آن‌قدر که فراموش می‌کنند چه وظیفه سنگینی ر
شبیه شیشه بود؛ اما شکستن را نمی‌فهمید..
تمام درد اینجا بود، او من را نمی‌فهمید..
خودش با خنده‌هایی؛ تلخ بند کفش من را بست..
وگرنه پای من؛ تردید ماندن را نمی‌فهمید..
اگر تنها رفیقم هر کسی، غیر از صداقت بود..
دلم اینقدر ارزشهای؛ دشمن را نمی‌فهمید..
وجود شعر در دنیای؛ ماشینی غنیمت بود..
وگرنه هیچ مردی؛ در جهان زن را نمی‌فهمید..
سکوتم کوهی؛ از حرف و نگاهم خیس ماندن بود..
ولی او فرق؛ شب با روز روشن؛ را نمی‌فهمید..
من او را خوب فهمیدم، کمی عاقل‌تر از
آدمه و مفهوم ساختن، نماد ساختن برای همون مفهوم، نشونه گذاشتن، بسط دادن. آدمه و معنی دادن به اشیاء. آدمه و حالی به حالی شدن از این ساخت‌وسازهاش.
آدمه و قراردادهایی که کسی ازشون سر در نمی‌آره، مفاهیمی که به لفظ نمی‌رسونه. آدمه و... آره، آدمه و سه‌نقطه‌هاش. 
در کار رفتن نبودم. رفتن کار من نبود.. با نوایی که زمزمه گوشم شده بود و دلی که در کار فرمان من نبود. راهی شدم، نه بدان سان که باد می‌شود و در شورش رفتن‌اش شاخه‌ها به رقص در می آیند.. نه چنان که آب بر سنگ‌ها روان می‌شود و شتاب می‌کند بر زمین.. راهی شدم به مقصد نا معلوم با دلی در کار خود.. ترس ماندن و شتاب پاها در هم شدند. در رفتن من پروانه بال بر صورت شمع نکوبید.رفتن من نوید رنج خورشید مقابل نبود. زمان همان همیشگی همیشگی بود و زمین تنها به چرخ بی قرار
همانطور که می دانید ، اپل آیدی برای دانلود محتوی از iTunes و فروشگاه اپ لازم و ضروری است، علاوه بر این همگام سازی یادآورها  ، تقویم ها ، مخاطبین از طریق iCloud و فعال سازی FaceTime و iMessage را فراهم می کند. ساختن اپل ایدی از روش های مختلفی امکان پذیر است اکثر افراد در اولین فرصت بعد از خرید آیفون اقدام به ساخت اپل آیدی می نمانید ، امروز ما در این پست می خواهیم روش ساخت اپل آیدی 2019 را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.
برای ساختن اپل ایدی در یکی از روش ها در نظر داشت
نهم دی در راه است ،روزی که رهبری معظم در وصف آن فرمود "نهم دی هم در تاریخ ماندگارشد" .
 نهم دی معیار انقلابی ماندن است ،چه بَسا کَسا! که در 22بهمن 57 انقلابی بودند در خط مقدم مبارزه با ظلم قرار داشتند اما زرق و برق دنیا آنها را فریفت و برای رسیدن به قدرت،  پیشینه ی انقلابی خود را به ثمن بخش فروختند و به قانون  و نهادهای قانونی تمکین نکردند و از مردم جدا شدند.
تمکین به قانون اساسی و حل مشکل در درون خانه ، اولین نشانه بلوغ فکری و شهروندی است ،کسانی که
مسئله ‌ای که بر روی آن تأکید می کنم، مسئله اخلاق در ورزش است. جامعه‌ ورزشی از لحاظ اخلاق، جامعه سالمی است؛ لیکن در این مسئله خیلی باید پافشاری کرد. لغزش گاه وجود دارد. جوان ورزشکار ما وقتی که بر روی امواج تبلیغ و توجه جهانی و توجه افکار عمومی قرار می گیرد، در خطر اخلاقی قرار می گیرد. باید خودمان را از این خطر اخلاقی نگه داریم. مغرور نشدن، مردمی ماندن، جوانمرد ماندن، با مردم بودن، برای مردم دل سوزاندن، خیلی مهم است. پیدا شدن این خصوصیات در انس
مسؤلین بگوش باشید و بدانید که خطر بسیار جدی حوزه مدیریتی شما مسؤلین را تهدید میکند و آنهم عدم مدیریت صحیح و عدم دانستن وظیفه اصلی خود و مشغولیت به امور و کارهای فردی و خودمحوری درجامعه است.
یه نگاهی به زندانی های زن درجامعه ما بندازید و ببینید که چند درصد زنانی که توی زندانها زندانی هستند به دلیل نداشتن سرپناه و غذا و شغل،دست به جرمهایی میزنند که به زندان بیفتند که بلکه سرپناه و خوراکی برای درامان ماندن و زنده ماندن داشته باشند.
به یقین بعضی
هیبت ایستادنِ بلندش، از ثمر سالهای تلخِ درازش تبدیل به یک علامت سئوال شده است و در انتهای این منحنی نگاهش گرایش به زمین دارد. و صورتش در قهرِ با آفتاب و ستاره ها، و خیال پردازی هایش مرده اند. جنس آن افکاری ک از او به زمین می ریزد را، افراد کمی می دانند و زمین مثل همیشه اش مردار خوار است، و خواهان پیکرش. او در یک آمد و شد دائمی، در کشاکش افکار و خاطراتش از قله خوشبختیِ دور به قعرِ جهنم تنهایی خویش در تصادم است و خود حتا این را نمی داند. مثلِ او. اوی
مقصود از «هدف» قیام قائم (عج)، چیزی است که آن حضرت برای دست یافتن به آنها با تحقق آنها حرکتی جدّی را آغاز خواهد کرد. فهرستی از اهداف مقدّس به این صورت است:1- احیای اسلام که بر اثر کجرویها زنگار گرفته است.2- تأمین قسط و عدل اجتماعی و اجرای قانون شرع.3- اصلاح جامعه و به حرکت در آوردن امّت.4- حاکم ساختن حقّ و نیرو بخشیدن به حق پرستان.5- احیای سنّت نبوی و سیره ی علوی.6- از بین بردن بدعتهای جاهلانه.7- آزاد سازی اراده ی ملّت از محکومیّت سلطه و زور.8- آگاه ساختن
هیبت ایستادنِ بلندش، از ثمر سالهای تلخِ درازش تبدیل به یک علامت سئوال شده است و در انتهای این منحنی نگاهش گرایش به زمین دارد. و صورتش در قهرِ با آفتاب و ستاره ها، و خیال پردازی هایش مرده اند. جنس آن افکاری ک از او به زمین می ریزد را، افراد کمی می دانند و زمین مثل همیشه اش مردار خوار است، و خواهان پیکرش. او در یک آمد و شد دائمی، در کشاکش افکار و خاطراتش از قله خوشبختیِ دور به قعرِ جهنم تنهایی خویش در تصادم است و خود حتا این را نمی داند. مثلِ او. اوی
معماری برج میلاد مردم تهران هر روز عمارت بلند مرتبه ای را که در میان هاله ای از دود و مه نشسته بر صورت شهر از دور نمایان است می بینند ، ساختمان بلندی که می گویند چهارمین برج مخابراتی جهان است . برج میلادایده ساختن یک نماد جدید برای شهر تهران از اوایل دهه ۷۰ ایجاد شد از همان دوران بود که شهرداری تهران تحقیقات گسترده ای را برای پیدا کردن محلی مناسب برای ساختن این نماد جدید و طراحی آن آغاز کرد و سرانجام پس از بررسی و مطالعه ۱۷ نقطه شهر تهران مانند
یعنی تولید انرژی هایی که در ساختن و رسیدن به خواسته ها نقش داشته باشند. 
نیروها به دو دسته تقسیم می شوند
نیرو منفی
نیرو مثبت 
کارهای ما نوعی ارتعاش هستند که در ساختن یا تخریب کردن نقش اساسی دارند. 
راستی چقدر در درونمان به قدرت این ارتعاش ها توجه داریم
و چقدر هنگام تولید ارتعاش، منفی یا مثبت، پاک یا آلوده بودن آن را در نظر می گیریم. 
روزانه، 90 هزار ارتعاش فکری از سر ما رد می شود! 
آیا می دانی چند درصد از این ارتعاش ها واقعا در جهت تخریب و چند در
از نظر ژیل دولوز فلسفه عبارت است از «مفهوم‌سازی».
پژوهش اجتماعی نیز به دو معنای «مفهوم آزمایی» و «مفهوم سازی» کاربرد دارد. اولی
بررسی مفاهیمی است که در جامعه شناسی موجود هستند و آزمون آن ها در واقعیت به روش
های تجربی و دومی، ساختن مفاهیمی از میدان پژوهش بر اساس داده های به دست آمده در
طول و فرایند پژوهش و در میدان پژوهش است. مهمترین روش اول پیمایش و مهمترین روش
دوم گراندد تئوری است. البته پژوهش اجتماعی همیشه به این دو روش نیست. ممکن است
توصیف
چشم انتظار بودن و منتظر ماندن و چشم انتظار بودن و منتظر ماندن و نباشد هیچ اتمامی بر اینها و این یکسره زل زدن ها. تمام اشکال مدرن این روز های تنهایی. شاعرانگی در سکوت، سخنرانی برای دیوار ها. نخ به نخ، پاکت به پاکت، به مخدر مورد علاقه ات هم حتا برای پریدن از این برهه؟ برای از یاد بردنش شاید و هنوز مانده است بسیار از روز های نفرت انگیزی ک محکوم به شب کردنیم، بی هدف و خالی از هر اراده ای. مسیری سر راست گذرنده از بیهودگی، روزمرگی؟ اشکال مختلفی دارد و
این روزیی که نزدیک شدیم به اعلام نتایج  کنکور همش به این فکر میکنم من که به اصطلاح خرم از پل گذشته و واقعیتش از روزگار عجیب کنکور چیزی اذیت کننده ای رو به یاد نمیارم،شاید هم ناخودآگاهم به حذفش کمک کرده و بیشتر هر سال که به دوران نزدیک می شیم بر خلاف گذشته دلم میخواد به بچه های دبیرستانی آگاهی بدم(چیزی که خودم عمیقا حس میکنم بهترین لطفی که میشه به فرد تو بحران کرد) که خب دوروبرم کسی نیست و من هم کلا آدمی نیستم که خودم رو وارد مسئله ای کنم حالا ای
گفتن ها و رفتن ها،گذشتن ها و رفتن ها،نمیدانم،شاید ماندن هایی از جنس رفتن، شاید باید مانند بمرانی از ته دل فریاد بزنم تو خیلی دووووری،شاید هم باید مثل خود واقعی ام سکوت کنم و چیزی نگویم تا بگذرد این طوفان شکست نا پذیر زندگی من که هر بار قوی تر از دیروز بر پاهایم نازل می شود،من بغض خوردن را خوب یاد گرفته ام،با بغض قهقهه زدن را خوب یاد گرفته ام،با بغض رقاصه شدن را خوب یاد گرفته ام،بغض را به گریه نرساندن را خوب یاد گرفته ام....
دلم سوخته است و به رو
میدونی، ما جوون و پرانرژی هستیم. پر از انگیزه‌هایی که مثل شمعی در برابر همه‌ی طوفان هایی که وزیده روشن نگه‌ش داشتیم. مثل همه‌ی وقت‌هایی که حقیقت تلخ و ناگوار رو سرمون آوار شده، درآغوش گرفتیمش، پذیرفتیمش و دوباره تصمیم گرفتیم همگام با جسم جوونمون ذهن ۹۱ ساله‌مون رو همراه کنیم. و پیش بریم. و رویاپردازی کنیم. اشکالی نداره اگه فکر کنیم می‌تونیم دنیارو فتح کنیم. دستمون رو مشت کنیم، چونه‌مون رو بالا بگیریم و بند کفش‌هامون رو سفت‌تر از پیش ب
ذهنش به تله اسکرین کشیده شد و گوش های تیز و همیشه بیدارش که منتظر شکار بود. آن ها شب و روز می توانستند جاسوسی آدم را بکنند، اما اگر آدم مغزش را به کار می انداخت، می توانست به راحتی آن ها را دور بزند. با تمام زرنگی شان، آن ها تاکنون نتوانسته بودند به این راز دست یابند که در ذهن دیگری چه می گذرد. شاید وقتی که آدمی در چنگ آن ها اسیر بود، وضع غیر از این بود. هیچکس نمی دانست در وزارت عشق چه می گذرد، اما می شد گمانه زنی کرد: شکنجه، مواد، ابزار پیچیده برای

برای آغوشتان کد بگذارید !یک کد امنیتی که هرکسی رمزش را بلد نباشد .که رقم هایش را فقط یک نفر داشته باشد .یک نفر که برای پیش مرگ تان شدن یک ثانیه هم تعلل نکند .یک نفر که دوست داشتنش بوی مرام و معرفت و صداقت بدهد!یک نفر که از رفتن هیچ چیزی نفهمد !فقط ماندن را بلد باشد ...این آغوشتان را جدی بگیرید .کُد را اشتباه وارد کنند .هِی میلرزد هِی میلرزد ...
#حامد_رجب_پور
داشتم فکر می‌کردم اگه فیلمساز شدم و خواستم فیلم عاشقانه بسازم نقش اول مرد و زن رو زن و شوهر واقعی می‌ذاشتم... والا... خانومه یه دکمه لباس به زور داره واسه شوهرش می‌بنده...
اصلاً من و فیلمسازی؟! واو استبعاد؟
راستش از خدا پنهون نیست، از شما هم پنهون نباشه، من از همون ترم پنج قصد انصراف از دانشگاه داشتم که بنا به دلایل خانوادگی نشد. فلذا بر آن شدم که کنکور ارشد را بنشینم  رشته‌ی سینما یا ادبیات نمایشی  بخوانم.
بدیهی‌ست که هر کس رشته‌ی یک چیزی را
دریافت
حجم: 23 مگابایتتوضیحات: بازی پل سازی اندروید Bridge Constructor Playground، پل های بزرگ بسازید.این بازی اندروید که در گروه بازی های فکری جای دارد به محاسبات دقیق و تمرکز بالایی نیازمند است. شما به عنوان یک مهندس معماری باید بتوانید پل های کوچک و بزرگ برای عبور انسان ها و انواع وسایل نقلیه بسازید. منابع شما در هر مرحله از بازی محدود است و با توجه به شکل پل موادی در اختیارتان قرار می گیرد. وظیفه شما ساختن بهترین پل ها با این منابع کم می باشد.ساختن و قرا
و سخت تر از منتظر ماندن...
سخت تر از هراس اینکه نکند به اندازه کافی زیبا نباشی...
سخت تر از هزار راه رفتن دلت زمانی که از او خبر نداری...
این است که همچنان کسی را که همه ی این احساسات را به تو تحمیل میکند را دوست داشتنی میبینی...
ادامه مطلب
کتاب هایی که در سال 2018 خواندم.
البته بعضی از کتاب ها وقعا ضعیف بودند و به آخر نرسیدند. مثلا لولیتاخوانی در تهران. که پر از تعصب منفی و قضاوت بدون فکر بود.
کتاب هایی که دوست نداشتم و  اکثرا نیمه کاره گذاشتم  یا گربه شورخوانی کردم (یعنی به سرعت خواندم و خیلی جاها اسکیپ کردم که فقط تموم بشه):
48 راه رسیدن به قدرت.  به شدت غیر اخلاقی. نیمه رها شده.
لولیتاخوانی در تهران. به شدت متعصبانه. نیمه رها شده.
ساختن برای ماندن. جیمز کالینز. به نظر من ضعیف و خارج ا
فیلتر معناطیسی مدار گرمایش MAGYفیلتر مغناطیسی مدار گرمایش چیست؟
به
لطف عملکرد ثابت و کارآمد فیلتر، تمامی ذرات ناخالصی توسط آهنربای بکار
رفته در این فیلتر جمع آوری شده و از چرخش آزادانه و اثر مخرب آن ها بر
سیستم و قطعات پکیج از جمله پمپ، شیر سه راهه، مبدل اصلی و ثانویه، جلوگیری
بعمل می آید. نصب این فیلتر از ابتدای راه اندازی سیستم گرمایش، باعث ثابت ماندن راندمان حرارتی طی سالیان متمادی شده و در صورت نصب در سیستم
های کار کرده  باعث بازگشت حر
رئیس قوه قضاییه بر ضرورت عادلانه ساختن نظام پرداخت حقوق در کشور تاکید کرد و گفت: تفاوت در نوع پرداخت‌ها به افرادی که از حیث تجربه، توانمندی و تحصیلات یکسان هستند، به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
خبرگزاری ایلناinstagram.com/ilna_newsinstagram.com/p/B1npLW7FZiF
---
به ما بپیوندید t.me/joinchat/AAAAAD4DQ6_9fPbdPn6b4g
[عکس 769×800]
مشاهده کانال
با سلام. به دخواست دوستان گل نصمیم به گذاشتن این مطلب گذاشتم در ادامه مطلب با ما همراه باشید!
فقط در عرض هفت ماه بازی «فورت‌نایت بتل رویال» (Fortnite: Battle Royale) توانسته به یکی از داغ‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های جهان تبدیل شود. بازی Fortnite مجانی است و تقریبا در هر کنسول و پلتفرمی از جمله مک‌او‌اس،‌ پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و آی‌اواس می‌شود آن را بازی کرد. کمی اگر صبر کنید حتی با سیستم عامل اندروید هم می‌توانید روی موبایل بازی Fortnite بزنید.
ا
زن عامل اصلی در ساختن خانواده است و این نقش بسیار بزرگی است که خداوند برای ساختن انسان، به زنان داده است؛ همان طور که امام خمینی (ره) چنین تعبیر می‌ کنند. علاوه ‌بر این نقش، زنان می ‌توانند نقششان را در تمامی زمینه ‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ایفا کنند؛ اما به شرطی که ایفای این نقش‌ ها، با نقش آنها در خانواده شأن در تعارض نباشد.

ادامه مطلب
همه ی حال خوب من برای سال جدید در همان یک روز خلاصه شد 
در همان یک فروردین هزار و سیصد نودونه 
من از دوم فروردین تا به امروز در یک گیجی وحشتناک به سر میبرم 
انگار وارد دنیای عجیب غریبی شده ام که نمیفهممش 
 در آن دنیای عجیب و غریب گیر افتاده ام 
من در آن دنیای عجیب مدام سرگیجه دارم 
دنیا دور سرم میچرخد 
مدام نفس نفس میزنم 
ضربان قلبم آنقدر زیاد است که هر لحظه احساس میکنم قلبم کنده میشود
میفتد جلوی‌پایم 
دو قدم که برمیدارم انگار یه کوه بزرگ جا
دانشجویان گرامی
با سلام
طبق اطلاعیه دفتر کنفرانس، 22 و 23 آبان ماه ، برنامه کنفرانس در دانشگاه برگزار می شود.احتمال برگزاری کلاس به صورت کامل،قطعی نیست.اما در صورت برگزاری حضور و غیاب صورت می گیرد.
دانشجویان محترمی که معلم هستند و شرایط حضور در کلاس برایشان دشوار است، می توانند از فرصت غیبت خود استفاده کرده و نگران جا ماندن از مباحث اصلی درس نباشند.
اعلام  این اطلاعیه صرفا برای آن دسته از دانشجویانی است که نگران جا ماندن از مباحث درسی کلاس هس
 اگر شیرخوار کوچک‌تر از ۶ ماه مطابق منحنی رشد، وزن نگیرد چه باید کرد؟
علت ثابت ماندن و وزن نگرفتن نوزاد ۷ دلیل اصلی دارد که در این بخش به بررسی آن می پردازیم. یکی
از مهم ترین کارهایی که می توانید انجام دهید رفتن به مراکز بهداشت است زیرا آنها مورد های مشابه این
چنین ثابت ماندن وزن نوزاد را دیده اند و می توانند بهترین راهکار را برای وزن نگرفتن نوزاد به شما ارائه
دهند. همچنین حتما مطمئن شوید که کاملا پستان شما در دهان کودکتان قرار گرفته است، اگر
فصد خون هموکروماتوز چیست؟
روش فصد خون هموکروماتوز در زمانی که بدن آهن بیش از حد می سازد اتفاق می افتد. بدن شما برای ساختن هموگلوبین به آهن نیاز دارد بخشی از خون که اکسیژن را به تمام
 سلول های بدن حمل می کند.
 روش فصد خون هموکروماتوز در زمانی که بدن آهن بیش از حد می سازد اتفاق می افتد. بدن شما برای ساختن هموگلوبین به آهن نیاز دارد بخشی از خون که اکسیژن را به تمام
 سلول های بدن حمل می کند.
اما زمانی که آهن بیش از حد وجود دارد می تواند به کبد، قلب و
مسؤلین بگوش باشید و بدانید که خطر بسیار جدی حوزه مدیریتی شما را تهدید میکند و آنهم عدم مدیریت
صحیح و عدم دانستن وظیفه اصلی خود و مشغولیت به امور و کارهای فردی و خودمحوری درجامعه است.
یه نگاهی به زندانی های زن درجامعه ما بندازید و ببینید که چند درصد زنانی که توی زندانها  هستند به دلیل
نداشتن سرپناه و غذا و شغل،دست به جرمهایی میزنند که به زندان بیفتند که بلکه سرپناه و خوراکی برای
درامان ماندن و زنده ماندن داشته باشند.
به یقین بعضی شما از مسؤل
مسؤلین بگوش باشید و بدانید که خطر بسیار جدی حوزه مدیریتی شما را تهدید میکند و آنهم عدم مدیریت صحیح و عدم دانستن وظیفه اصلی خود و مشغولیت به امور و کارهای فردی و خودمحوری درجامعه است.
یه نگاهی به زندانی های زن درجامعه ما بندازید و ببینید که چند درصد زنانی که توی زندانها  هستند به دلیل نداشتن سرپناه و غذا و شغل،دست به جرمهایی میزنند که به زندان بیفتند که بلکه سرپناه و خوراکی برای درامان ماندن و زنده ماندن داشته باشند.
به یقین بعضی شما از مسؤلی
مثل بقیه اختصاصی ها خوب بود
جا داره لعنت کنم آقایان پولادی، یوسفی، مصطفایی، عبدالملکی
و با افتخار تمام تشکر میکنم از آقای نژاد مبشر که نهم مارو ساختن و گند قبلیا رو پاک کردن
و اینکه این دو سال آخر شاگرد آقای ابراهیمی بودم :)
و هیچ وقت قرار نیست ساز زندگی اونجور که تو میخوای کوک بشه و تو تنها یاد میگیری ساز خودت رو بزنی و زندگی هم ساز خودش رو. شاید روزی، جایی این دو کنار هم چیز خوبی رو ساختن. شاید هم نه.
پ.ن: دوستی که از سن من پرسیده بودی، باید بگم در آستانه ۲۵ سالگی ام :) 
- فکر میکنی در مسئله ازدواج، وضعیّت قدیم بهتر بود یا الآن؟: من فکر میکنم قدیم بهتر از الآن بود.
- ولی به نظر من الآن بهتره؛ ازدواجهای قدیم ندیده و نشناخته و از روی مصلحت بود، ولی الآن دخترا و پسرا خودشون با شناخت کافی همدیگه رو انتخاب میکنن.
: پس چرا آمار طلاق اینقدر رفته بالا؟!
- چون زنهای قدیم اهل سوختن و ساختن بودند، ولی الآن بیدار شده ند و به حقوق خودشون واقفند.
: ولی اونها خودشون گفته ن که شوهراشونو از صمیم دل دوست دارن. پسرای امروز خیلی هم از
- فکر میکنی در مسئله ازدواج، وضعیّت قدیم بهتر بود یا الآن؟: من فکر میکنم قدیم بهتر از الآن بود.
- ولی به نظر من الآن بهتره؛ ازدواجهای قدیم ندیده و نشناخته و از روی مصلحت بود، ولی الآن دخترا و پسرا خودشون با شناخت کافی همدیگه رو انتخاب میکنن.
: پس چرا آمار طلاق اینقدر رفته بالا؟!
- چون زنهای قدیم اهل سوختن و ساختن بودند، ولی الآن بیدار شده ند و به حقوق خودشون واقفند.
: ولی اونها خودشون گفته ن که شوهراشونو از صمیم دل دوست دارن. پسرای امروز خیلی هم از
* زنبور که براى بهره‌بردارى مى‌رود گرده گل به تارهاى مویى بدنش مى‌چسبد و همین که برگل نشست عمل لقاح انجام مى‌گیرد ولى براى ساختن موم زنبور از آرواره‌هاى زیرین خود که به شکل تخته‌ى پشمالوست براى بردن پولن (گرده‌ى گل) استفاده مى‌نماید، و چون بخواهد پولن‌ها را در محلى بگذارد مخصوصاً دقت مى‌کند که دانه‌هاى یک رنگ در یک محل معین باشند و براى جدا کردن گرده‌ها و گذاشتن در انبارها از سیخک معلوم و تیبیاى (استخوان ساق) سبدمانند و مچ پاى پرمویش

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها